• کمبود فضای فیزیکی تخصصی برای پزشکی قانونی و منابع و اعتبارات در شهرستان های استان

   کمبود فضای فیزیکی تخصصی برای پزشکی قانونی و منابع و اعتبارات در شهرستان های استان

   کمبود فضای فیزیکی تخصصی برای پزشکی قانونی و منابع و اعتبارات در شهرستان های استان

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان، مشکلات پزشکی قانونی خراسان جنوبی در نشست مجمع نمایندگان استان با مدیرکل پزشکی قانونی مطرح و چالش‌های پیش رو تشریح و پیگیری شد که کمبود نیروی انسانی از جمله مشکلات این سازمان است.

   در این دیدار دکتر مصطفی جعفرزاده افزودند: در حال حاضر به جز مرکز استان و شهرستان قاین هیچیک از شهرستانهای دیگر استان دارای ساختمان تخصصی ملکی پزشکی قانونی نمی باشند و اعتبارات در نظر گرفته شده برای پزشکی قانونی استان در سال 1397 بسیار ناچیز و غیر قابل گزارش است.

   مدیرکل پزشکی قانونی با ارائه گزارش از جذب 6 پزشک در آینده ای نزدیک در قالب سهمیه تعهد خدمت و اعزام آنها به شهرستانهای مهم استان، از جمله فردوس و نهبندان،صراحتا اعلام نمود که در صورت عدم تامین فضای اداری مناسب و تخصصی برای پزشکی قانونی و اعتبارات لازم برای تجهیز آنها، نمی توان به صورت کامل از ظرفیت یک پزشک تمام وقت استفاده نمود و میزان ماندگاری آنها تحت تاثیر قرار خواهد داد.

   در این جلسه برخی راهکارهای لازم جهت رفع این مشکلات به بحث و تبادل نظر گذاشته شد که از جمله می توان به ظرفیت استفاده از NGO ها یا خیرین اشاره نمود.

   لازم بذکر است، در حال حاضر خدمات پزشکی قانونی شهرستان فردوس شامل معاینات در فضای مسکونی اجاره ای و تشریح درسالن تشریح تجهیز شده در آرامستان شهر انجام می شود. در شهرستان نهبندان خدمات معاینات در مطب شخصی پزشک معاضدتی و معاینه ظاهری اجسادی که نیاز به کالبدگشایی ندارند، در بیمارستان انجام می شود.

   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: